У рамках міжнародної угоди HUSKROUA/1901/8.2/0032 “Інтегровані рішення для покращення системи охорони та профілактики здоров’я у транскордонному регіоні” Виноградівщину відвідали партнери проекту із Сату Маре, Тарна Маре та Сантау.

Основною метою проекту є підвищення якості медичних послуг за допомогою інвестицій в інфраструктуру. Проект спрямований на покращення медичних послуг для громадян, що знаходяться у цільовій зоні проекту.

Транскордонне  співробітництво – один із інструментів розвитку громад. І зміцнення транскордонних зв’язків між закладами охорони здоров’я та партнерами.

Детальна інформація за посиланням:

https://phc.org.ua/news/17-ekspertiv-medikiv-gotovi-vidpovisti-na-vashi-zapitannya-pro-scheplennya-ta-vakcini-na

 

 


КНП «Виноградівська РЛ»  приймає участь у програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна  2014-2020»

В рамках проєкту «Інтегровані рішення для покращення системи охорони та профілактики здоров’я у транскордонному регіоні» (реєстраційна карта проєкту №5184)  проведено  ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я  в громадах  колишнього Виноградівського району.

Адміністрація КНП «Виноградівська РЛ» висловлює щиру вдячність всім учасникам проєкту, який суттєво покращить матеріально-технічну базу лікарні. Відповідно до проєкту наша лікарня отримає сучасний магнітно-резонансний  томограф.

Наразі у Закарпатській області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 3 кластерних та надкластерних лікарнях із 12. До кінця 2023 року, на виконання доручення міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, така допомога стане доступною й в решті лікарень відповідного рівня.

Всього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня.  Вони охоплять:

  • пацієнтів із травмами спинного мозку;
  • людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;
  • людей із важкою нейротравмою;
  • пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації;
  • людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

Мета реалізації проєкту – формування близько 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Доказову та ефективну реабілітацію мають надавати мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Відповідні фахівці зобов’язані послуговуватись принципами доказовості під час надання реабілітаційної допомоги. Це, зокрема, прописано в ліцензійних умовах для реабілітаційних центрів та відділень будь-якої форми власності. Електрофорез, магнітотерапія, дарсонваль та низка інших фізіотерапевтичних методів – не мають жодного стосунку до реабілітації.

Реабілітація – не про фізіотерапевтичну “магію” пасивної “реабілітації”. Оскільки жоден в світі прилад не допоможе пацієнту відновити втрачені функції. Доказова активна реабілітація – важка щоденна робота пацієнта й команди над поступовим поверненням втрачених функцій та/або компенсацією втраченого функціоналу. Такий вид реабілітації включає заняття на спеціальних тренажерах, чітко визначені фізичні вправи, напрацювання нових механік взаємодії із оточуючим світом. І все це під наглядом фахівців.

При цьому доказова реабілітація — безоплатна для людей та повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

 

Хочете, щоби цифрові медичні сервіси в Україні були сучасними, якісними та зручними? Розкажіть нам — яким ви бачите майбутній електронний кабінет пацієнта і яких саме функцій очікуєте найбільше.
Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Проектом USAID “Підтримка реформи охорони здоров‘я” запускають всеукраїнське опитування пацієнтів, щоби дізнатися, що для вас найважливіше в електронних сервісах в охороні здоров‘я та зрозуміти ваші очікування.
Анкета опитування — за посиланням нижче. Будь ласка, приділіть їй декілька хвилин. Ваші відповіді допоможуть електронній медицині в Україні стати кращою. Дякуємо!
Пройти опитування: https://bit.ly/3EiSeuE

 

        Відповідно до реєстраційної карти проекту № 5184 КНП «Виноградівська РЛ»,  за ініціативи  Виноградівської міської ради Закарпатської області,  приймає участь у міжнародному договорі щодо  Рамкової Угоди про фінансування ENI-CBC/2015/039-031 між Європейською Комісією та Урядом України щодо спільної операційної програми прикордонного співробітництва “Угорщина-Словаччина-Румунія- Україна 2014-2020”.

        Партнером розвитку є Європейський Союз через орган управління СОП ЄІС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020», представлений Міністерством закордонних справ та торгівлі Угорщини.

      Виконавцем проекту виступає Комуна Сантеу (Румунія)

      Бенефіціаром являється Закарпатська обласна військова адміністрація.

       Відповідно до проекту, який направлений на покращення системи охорони та профілактики здоров’я у транскордонному регіоні КНП «Виноградівська РЛ» має отримати інвестицію в медичну інфраструктуру, а саме – магнітно-резонансний томограф (МРТ) вартістю 424639,26 євро.

    Строк реалізації цього проекту розрахований до 31.12 2023 року.

     Адміністрація КНП «Виноградівська РЛ» висловює щиру вдячність всім учасникам проекту: Урядам Угорщини, Словаччини, Румунії, України; Комунам (Румунії); які беруть активну участь у проекті; Закарпатській обласній військовій адміністрації; Виноградівській міській раді Закарпатської  області.

        Реалізація проекту значно підвищіть  якість та доступність медичних послуг у КНП «Виноградівська РЛ».

 

Про затвердження Порядку інформування територіальних управлінь Державного бюро розслідувань про факти звернення та/або доставлення до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів та здійснення обліку фактів таких звернень за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0867-23#Text

 

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid032SoTpvAUoqg11xYX78kEkRHLgbEZDd4pxmEsGBsctBb1NTbbu43pdESUuB5cTqjWl

Запуск національного порталу з імунізації

за посиланням: https://vaccine.org.ua/pidtrymaty-proekt/