Історична довідка
Вперше в історії про КНП «Виноградівська РЛ» згадується в 1848 році, коли барон Зігмунд Перені передав землі під будівництво госпіталю. На протязі 1848 – 1850 років були побудовані перші бараки під госпіталь для лікування солдатів.
Комунальне некомерційне підприємство «Виноградівська районна лікарня» Виноградівської районної ради Закарпатської області є найстарішою лікарнею Закарпатської області. Вона була розширена в 1875 році на кошти пожертвувань населення. Точних даних про її тодішню структуру та ліжковий фонд немає, але враховуючи, що лікарня мала не більше 25 лікарняних ліжок. Лікарню обслуговував один лікар.
Повторні офіційні відомості про Виноградівську ЦРЛ є в протоколах соціально-лікарського з’їзду, який був організований спілкою чехословацьких лікарів в червні 1922 року в м. Мукачево.
Вже в 1925 році побудований новий терапевтичний корпус і розпочато будівництво двоповерхового шкірно-венеричного відділення, яке закінчилося в 1929 році.
Лікарня в 1920 році нараховувала 120 ліжок, в 1930 році – 210 ліжок та мала терапевтичне, хірургічне та інфекційне відділення. До 1945 року Виноградівська ЦРЛ обслуговувала всю східну частину нашої області, так як в містах Хуст, Тячів, Рахів на той час лікарень не було.
Вже в 1928 році працювало 3 лікарі (1 – головний та 2 – ординатори). Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню надавали 8 лікарів, які в основному вели приватну практику.
В 1938 році в районі уже працювало 14 лікарів, з яких 5 працювали в лікарні.
В 1939 році головний лікар М. Рокицький домігся будівництва нового 5-поверхового хірургічного корпусу, будівництво якого було припинено в зв’язку з окупацією Закарпаття Угорщиною.
В жовтні 1944 року в м. Севлюш працювало 5 лікарів, в т.ч. 2 студенти старших курсів медичних факультетів.
Ще під час війни, на початку 1945 року заново були відкриті терапевтичне, хірургічне та шкірно-венеричне відділення.
В1946 році було відкрито жіночу та дитячу консультації, протитуберкульозний диспансер, районну санепідстанцію.
В 1947 році головного лікаря Виноградівської районної лікарні Микуланинець С.М. переведено керівником Закарпатського облздороввідділу, а головним лікарем призначено лікаря-хірурга райлікарні Гіріца Василя Андрійовича, який працював на даній посаді по червень 1980 року.
За роки роботи на даній посаді зарекомендував себе здібним організатором охорони здоров’я , відіграв основну роль в подальшому розвитку медичних установ району та профілактиці інфекційних захворювань.
В 1972 році за зниження інфекційних захворювань в районі йому було присвоєно звання заслуженого лікаря України.